Automatic 2-Color Covers UV Flat Screen Printing Machine 50 Pcs/Min Product Details:
Dettagli:
| Luogo di origine: | Cina |
| Marca: | SENNY |
| Certificazione: | CE SGS |
| Numero di modello: | SFR1220 |
Termini di pagamento e spedizione:
| Quantità di ordine minimo: | 1 pezzo |
|---|---|
| Prezzo: | negotiable |
| Imballaggi particolari: | pacchetto di compensato |
| Tempi di consegna: | 45 giorni |
| Termini di pagamento: | T/T |
| Capacità di alimentazione: | 10 pezzi/mese |
|
Informazioni dettagliate |
Descrizione di prodotto
Machine Feature
- The machine is suitable for screen printing UV ink of various colors on round, square and other shapes of covers (such as bottle caps, instrument covers) as well as flat boards and other products, meeting the diversified printing needs of different industries.
- The machine adopts well-known brand electrical components, PLC control system and easy-to-use touch screen. This configuration not only ensures reliable performance, but also simplifies the operation process and reduces the probability of equipment failure.
![]()
Optional Configuration
- Plasma surface treatment function.
- LED-UV curing system.
- Servo positioning function.
Technical Parameters
| Machine Model | SFR1220 |
| Printing Speed | Up to 50 pcs/min |
| Max.Printing Width | 100mm |
| Product Thickness | 1-100mm |
| Product Width | 20-100mm |
| Product Length | 20-100mm |
| Max.Printing Width | 100mm |
Printing Your Vision
![]()
Vuoi conoscere maggiori dettagli su questo prodotto




